SFERIA - forum

SFERIA - forum tematyczne


#1 2008-03-10 19:40:07

arnold

Gość

Silny sygnał i zrywanie połączeń co poradzić?

W przypadku silnego sygnału może występować duża liczba silnych odbić docierających do modemu. Np. w telewizorze takie odbicia silnie zakłócają  obraz. Jeśli podobnie "widzi" modem to nic dziwnego, że głupieje.

Czy ma ktoś wypraktykowany sposób na takie zjawisko?
Jakaś antena kierunkowa wyławiająca właściwy sygnał i tłumiąca odbicia?
A może jakiś kierunkujący ekran, w którym można umieścić modem lub jego antenkę?

Sam nie miałem okazji dokładniej "przebadać" takiego zjawiska.
Mam doświadczenie w przypadku słabych sygnałów.

 

#2 2008-03-11 16:37:59

Bielany_tom

Gość

Re: Silny sygnał i zrywanie połączeń co poradzić?

U mnie też zrywa połączenie co jakis czas. Mam bardzo dobry sygnał, ale zrywa, co jest grane ???? Pomimo tak dobrego sygnału mam fatalny transfer bo stron mi nie otwieraaaaaaaaaaaaaaaaa

 

#3 2008-03-11 20:53:08

arnold

Gość

Re: Silny sygnał i zrywanie połączeń co poradzić?

Można się spodziewać, że sam modem z dwiema antenami, wewnętrzną i zewnętrzną dookolną może jednocześnie odbierać silne sygnały ale przesunięte w fazie z uwagi na odbicia. Efekt to głupienie modemu i zawieszanie się.

Dlatego warto pokombinować.

Ja zrobiłem przyrząd z blachy do ekranowania antenki. Jest to kawał blachy dłuższy od stojącej antenki. Zwinąłem go w pół walca o średnicy ok. 15 cm. Postawiłem pionowo, w środku antenka. W ten sposób uzyskałem efekt kierunkowości anteny.
Nie miałem jednak możliwości sprawdzenia patentu w podobnych do Twoich warunkach.
Dlatego jestem ciekaw efektów takiego eksperymentu.
Pewnie można się też pobawić umieszczając modem w jakimś metalowym naczyniu. Modem podparłbym by nie leżał bezpośrednio na naczyniu, ale jakoś pionowo w środku. Z dala od ścianek.
Tak umieszczoną antenkę lub modem należy obracać by znaleźć najlepszy kierunek. Gdyby okazało się, że taki patent przynosi jakieś efekty to można by pomyśleć o jego usprawnieniu.

Wymaga to sporo cierpliwości. Modem, podobnie jak tel.komórkowy z opóźnieniem reaguje na zmiany.
Dobrze jest śledzić pingi w trakcie stopniowego obracania patentu.

Czekamy niecierpliwie na efekt Twoich prób.

 

#4 2008-03-12 09:21:38

Rascal

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-08
Posty: 24
Punktów :   

Re: Silny sygnał i zrywanie połączeń co poradzić?

arnold napisał:

Można się spodziewać, że sam modem z dwiema antenami, wewnętrzną i zewnętrzną dookolną może jednocześnie odbierać silne sygnały ale przesunięte w fazie z uwagi na odbicia. Efekt to głupienie modemu i zawieszanie się.

Dlatego warto pokombinować.

Ja zrobiłem przyrząd z blachy do ekranowania antenki. Jest to kawał blachy dłuższy od stojącej antenki. Zwinąłem go w pół walca o średnicy ok. 15 cm. Postawiłem pionowo, w środku antenka. W ten sposób uzyskałem efekt kierunkowości anteny.
Nie miałem jednak możliwości sprawdzenia patentu w podobnych do Twoich warunkach.
Dlatego jestem ciekaw efektów takiego eksperymentu.
Pewnie można się też pobawić umieszczając modem w jakimś metalowym naczyniu. Modem podparłbym by nie leżał bezpośrednio na naczyniu, ale jakoś pionowo w środku. Z dala od ścianek.
Tak umieszczoną antenkę lub modem należy obracać by znaleźć najlepszy kierunek. Gdyby okazało się, że taki patent przynosi jakieś efekty to można by pomyśleć o jego usprawnieniu.

Wymaga to sporo cierpliwości. Modem, podobnie jak tel.komórkowy z opóźnieniem reaguje na zmiany.
Dobrze jest śledzić pingi w trakcie stopniowego obracania patentu.

Czekamy niecierpliwie na efekt Twoich prób.

moja rada jest taka:

- modem do słoika, a jego ścianki okleić lu owinąć folią aluminiową do pieczenia i zakręcić pokrywką z dziurką na kabel
- antena do modemu włożona do zwyklej rury, której jeden koniec musi być zaklejony (ten koniec od kabla anteny) lub umieszczenie antenki wewnątrz rynny (kawałku blachy w kształcie walca wypukłego) i umieszczenie tego w pionie z kierunkiem na AP

Może śmiesznie brzmi, ale przynajmniej nie rozłącza tak często

Offline

 

#5 2008-03-12 11:27:51

Królikarnia

Gość

Re: Silny sygnał i zrywanie połączeń co poradzić?

ta metoda zmniejsza tylko ilość zerwań na axestel, ale nie poprawia przepustowości łącza......

może ta metoda opisana wyżej śmiesznie brzmi, ale bardziej mnie śmieszy to, że to my sami musimy dbać o to by nam net chodził, pomimo że za to płacimy i to nie mało....

Jak na razie kompletuje dokumenty i wybieram się do siedziby Sferii na ul. Dzielną i zażądam rozwiązania umowy z ich winy, bo tak dłużej być nie może... Czytam na kilku forach i ta sama sytuacja.... Remont nadajników.... Nie mam zamiaru czekać do usranej śmierci, ja chce płacić i chce mieś normalny internet! Czy ja tak dużo wymagam????

 

#6 2008-03-12 14:01:18

arnold

Gość

Re: Silny sygnał i zrywanie połączeń co poradzić?

Rascal napisał:

- modem do słoika, a jego ścianki okleić lu owinąć folią aluminiową do pieczenia i zakręcić pokrywką z dziurką na kabel
- antena do modemu włożona do zwyklej rury, której jeden koniec musi być zaklejony (ten koniec od kabla anteny) lub umieszczenie antenki wewnątrz rynny (kawałku blachy w kształcie walca wypukłego) i umieszczenie tego w pionie z kierunkiem na AP

Może śmiesznie brzmi, ale przynajmniej nie rozłącza tak często

Czy dobrze zrozumiałem. Modem starałeś się całkowicie ekranować, a antenkę "ukierunkować"?
Jeśli przyniosło to choć częściową poprawę to może to być słuszny kierunek "badań".
Ekranowanie modemu może być dość trudne. Miałem klienta, którego modem pracował w baraczku zbudowanym z  płyty styropianowej oklejonej obustronnie blachą. Na mój techniczny rozum modem nie miał prawa się odzywać, a jednak działał. Słabo bo słabo, ale działał.

Może warto zatem popróbować zabudować ekranem sam modem, bez antenki. Tak by docierały doń fale tylko z jednego kierunku. Może dłuższa zaślepiona jednostronnie rura, w której na dnie umieszczony byłby modem. A wylot skierowany na nadajnik. Tu dodatkowo może mieć sposób ułożenia modemu. Nie wiem czy w przypadku tego systemu polaryzacja fal ma większe znaczenie. Teoretycznie powinna mieć.

Do Królikarnia:
Można liczyć, że kupując telewizor ma on działać i już. A jak nie to oddać do reklamacji.
Jednak można się przeliczyć jeśli nie zadba się o antenę do niego.
To samo z modemem. Jeśli nie możemy uzyskać pomocy technicznej ze Sferii i sami nie potrafimy sobie poradzić to pozostaje albo zamówienie fachowca albo oddanie modemu.
Szkoda nerwów.

 

#7 2008-03-12 23:44:02

0,5kb/sPS

Gość

Re: Silny sygnał i zrywanie połączeń co poradzić?

Tak sobie czytam, i tak sobie myślę a ponieważ ogarnęła mnie inwencja twórcza więc pisze- gazem podkreślam gazem!!! bo zaraz mnie rozłączy ale co tam przecież mogę sobie skopiować to co wpisałam i wkleić jeszcze raz co nie ARNOLD? to takie proste i zwyczajne... przecież top całkiem naturalna rzecz ;] bo pewnie tak lubisz ... aha no tak Twoja SFERIA chodzi pewnie z zawrotną prędkością fakt ;] moja też z zawrotną prędkością .. 0,5 kb/s zawsze sie zastanawiałam czy taka wielkość istnieje okazuje sie że tak takie rzeczy tylko w Sferii ...Co TY KOLO WOGÓLE GADASZ??? JESTEŚ JAKIMŚ NAGANIACZEM Z TEJ KANCIARSKIEJ NIEDOROBIONEJ PASOŻYTNICZEJ FIRMY ... ale tak jak Jej to i Twym pustym komentarzom nie wróże dobrze ...Bo pomyśl pierdzielisz coś o antenach zewnętrznych,ustawieniach a o ile dobrze wiem cywilizowany internet charakteryzuje sie możnością odbierania go bez porozwieszanych kabli rozpierdzielonych po całym pokoju o które potykałam sie codziennie wracając zmęczona po pracy a których konieczność zamontowania odczułam dzięki użytkowaniu jakże wspaniałego internetu (miało to pomóc - tratata antenę zamiast na zewnatrz proponuje sobie przyczepić do czoła)... Kto mi wyjaśni sytuacje wracam z pracy godzina 19 czyli neta nie tykam a za to gówno płace i chce otworzyć jakąkolwiek popapraną stronę bo przydało by sie sprawdzić pocztę  ( to zresztą z pewnych powodów mój obowiązek ) i co ????? i co ??? NIC DNO ..i kolejny dzień z zrzędu nic  i PRAWDĘ MÓWIĄC MOGŁABYM OPISAĆ JAKIE UCZUCIA MNĄ TARGAJĄ ALE MI NIE WYPADA!!! WIEC ARNOLD ...ZAMKNIJ SIE z łaski swojej bo mi słabo jak można wmawiać że coś działa skoro tak nie jest !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TO JAKAŚ PARANOJA......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TO PISAŁAM JA OBURZONA ZDENERWOWANA ZIRYTOWANA MIESZKANKA MOKOTOWA Z INTERNETEM SFERII - 0,5kb/s !!!!! BANDYCI BANDA POLSKICH DECYDENTÓW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ZŁODZIEI!!!!!!!!!!!!!

 

#8 2008-03-13 00:02:14

Mariola

Gość

Re: Silny sygnał i zrywanie połączeń co poradzić?

Psychoanalityk przyjmuje w innych godzinach i w innym pokojujavascript:insert_text('', '');.

 

#9 2008-03-13 20:19:05

0,5kb/s

Gość

Re: Silny sygnał i zrywanie połączeń co poradzić?

Arnold widzę ze w późnych godzinach dorabiasz sobie jako kobieta  :]  w sumie to nie zdziwiła bym sie ;] żeby życie miało smaczek :] nie dość ze naciągcz i złodziej ze sferii to jeszcze homo uwaga na zboka

 

#10 2008-03-13 20:55:55

Genowefa

Gość

Re: Silny sygnał i zrywanie połączeń co poradzić?

0,5kb/s napisał:

Arnold widzę ze w późnych godzinach dorabiasz sobie jako kobieta  :]  w sumie to nie zdziwiła bym sie ;] żeby życie miało smaczek :] nie dość ze naciągcz i złodziej ze sferii to jeszcze homo uwaga na zboka

 

#11 2008-03-13 21:42:30

0,5kb/s

Gość

Re: Silny sygnał i zrywanie połączeń co poradzić?

Zamiast tej nieszczerej czułosci ;] przywróć mi neta cwaniaro/ku tylko bez przyczepiania anteny za oknem ;]

 

#12 2008-03-13 22:50:30

arnold

Gość

Re: Silny sygnał i zrywanie połączeń co poradzić?

Jeśli masz inne podejście do życia niż Rascal to moja rada jest taka:
Jeśli modem zachowuje się tak jak to opisuje Rascal to wyjście jest niestety jedno. Mianowicie wizyta na Dzielnej. Można tam pójść z maczugą jak co poniektórzy zamierzali, albo tak jak w każdym innym przypadku reklamowania przedmiotu czy usługi próbować spokojnie wyjaśnić sprawę.
A jeśli już to zrobiłaś i odniosłaś zero efektu to trzeba poczytać na prawdziwych forach o sposobach rozwiązania umowy i zrobić to jak najszybciej.
Ot i tyle. Bez zbędnych czułości.

 

#13 2008-03-13 23:35:26

Rascal

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-08
Posty: 24
Punktów :   

Re: Silny sygnał i zrywanie połączeń co poradzić?

arnold napisał:

Jeśli masz inne podejście do życia niż Rascal to moja rada jest taka:
Jeśli modem zachowuje się tak jak to opisuje Rascal to wyjście jest niestety jedno. Mianowicie wizyta na Dzielnej. Można tam pójść z maczugą jak co poniektórzy zamierzali, albo tak jak w każdym innym przypadku reklamowania przedmiotu czy usługi próbować spokojnie wyjaśnić sprawę.
A jeśli już to zrobiłaś i odniosłaś zero efektu to trzeba poczytać na prawdziwych forach o sposobach rozwiązania umowy i zrobić to jak najszybciej.
Ot i tyle. Bez zbędnych czułości.

Daj sobie już spokój i się nie ośmieszaj.... Robisz z siebie totalną ciotę.... Zachowujesz się jak byś zjadł wszystkie rozumy...

Ehhh... Nawet tutaj mnóstwo tych naciągaczy ze S(y)FERI, strzeżcie się...

Offline

 
Każdy ma prawo do swobodnej wypowiedzi, co gwarantuje nam Konstytucja RP

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przewóz osób Holandia torby papierowe z nadrukiem psychoterapia Piła domki letniskowe sobieszewo cycling manager