SFERIA - forum

SFERIA - forum tematyczne

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2011-07-15 13:50:13

tomekmwa

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-07-15
Posty: 2
Punktów :   

Najgroszy Internet Radiowy - Sferia

Żeby się nie rozpisywać napiszę moje doświadczenia ze Sferią krótko w punktach. Mam nadzieje, że pomoże to innym osobom w wyborze internetu w razie gdyby przeglądali to forum.

1. Ich sprzedawca nie kierował się dobrem klienta lecz chęcią zysku (szybkiego podpisania umowy). Zataił pewne informacje i miną się z prawdą odnośnie informacji o przysługującym limicie danych.
- Zapewnił, że modem będzie działać na każdym trochę starszym i najnowszym komputerze. Nie działa pod Windows 7 starter . Nawet mimo prób instalowania dodatkowych sterowników z ich strony.
-Zapewnił , że transfer danych 10GB, zostanie odnowiony co miesiąc i w tym okresie można z niego swobodnie korzystać, następnie prędkość spada i trzeba czekać aż do odnowienia w kolejnym miesiącu (tak ma miejsce w prawie wszystkich ofertach mobilnego internetu). Minęło się to z prawdą ponieważ transfer naliczany jest w zupełnie inny sposób. Dla przykładu, zaczynając okres rozliczeniowy 01.01.11, jeśli wykorzystacie 10-11GB do dnia 31.01.11, to od 01.02.11 transfer wcale się nie wyzeruje. Transfer przyznawany/odnawiany jest stopniowo po parę set megabajtów i do tego dochodzą jeszcze jakieś limity dzienne/3 dniowe, na infolinii nikt nie potrafił mi tego wytłumaczyć. Jeżeli w styczniu ściągniesz film - 10GB, to w lutym takiego samego już raczej nie ściągniesz. Jeżeli od 01.01.11 do 31.01.11 wykorzystasz 10.5GB, to od 01.02.11 dalej będziesz mieć wolny internet a twój limit danych będzie odnawiać się po parę set mega dziennie. Żeby się wyzerował, trzeba chyba przez ponad miesiąc z niego w ogóle nie korzystać ?
- Podczas podpisywania umowy, nie poinformował, że przysługuje mi prawo do bezpłatnego przetestowania internetu przez tydzień i zadecydowania czy chcę z nimi umowę. Dowiedziałem się o tym dopiero z plakatów na mieście.
3. Od roku czasu, prędkość mojego łącza tj. do 3.1MB, rzadko kiedy przekracza połowę tej wartości. Bardzo często szybciej działa w komórce ze zwykłym HSDPA
4. Burze, większe deszcze bądź jakaś przyczyna z ich winy= papa internecie na kilka/kilkanaście godzin. Czas wynikający z awarii oczywiście nie jest odliczony z miesięcznego rachunku bądź premiowany w postaci dodatkowych danych.
5. Zasięg na Mazowszu jest całkiem ok, nie wiem jak dalej.
6. Umowa jest na tyle fajna, że można ją zerwać z miesięcznym wypowiedzeniem a koszt kary jest niewielki.

Moje zdanie na temat usługi z której korzystam: Sferia - Internet w ostateczności. Mam nadzieję, że niebawem tepsa doprowadzi do mnie linię.

Offline

 
Każdy ma prawo do swobodnej wypowiedzi, co gwarantuje nam Konstytucja RP

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przewóz osób Holandia torby papierowe z nadrukiem psychoterapia Piła domki letniskowe sobieszewo cycling manager