SFERIA - forum

SFERIA - forum tematyczne


#1 2008-03-11 09:29:55

Lleyton

Gość

Jak podzielić internet ze Sferii?

mam na mieszkaniu modem na usb i nie wiem jak to podzielic.. Probowalem zrobic siec lokalna i udostepnic z jednego kompa na inne - kablem, ale wtedy jeden komp musi byc caly czas wlaczony... Jak udostepnilem przez siec neta z tego modemu, to zaczelo sie jeszcze czesciej rozlaczac.. nie wiem co robic

 

#2 2008-03-11 13:40:36

arnold

Gość

Re: Jak podzielić internet ze Sferii?

Lleyton napisał:

mam na mieszkaniu modem na usb i nie wiem jak to podzielic.. Probowalem zrobic siec lokalna i udostepnic z jednego kompa na inne - kablem, ale wtedy jeden komp musi byc caly czas wlaczony... Jak udostepnilem przez siec neta z tego modemu, to zaczelo sie jeszcze czesciej rozlaczac.. nie wiem co robic

Prosta, ale w tej chwili dość droga sprawa. Wystarczy zakupić na Allegro router. Router obsługuje linuxem modem i wszystko działa bez problemów. Router ma wiele dodatkowych opcji pozwalających podzielić Internet, także drogą radiową. Doskonały do zastosowań w małych sieciach osiedlowych na kilka komputerów. Można bowiem podpiąć zewnętrzną antenę WiFi.
Jednak warunkiem jest dobre połączenie modemu z providerem. Linux jest lepszy od XP do obsługi modemu, ale nie poprawi słabego łącza. Dlatego dobrze jest zacząć od poprawienia połączenia radiowego modem-nadajnik Sferii. Czyli dodatkowa antena przy słabym sygnale lub inne zabiegi w przypadku dobrego zasięgu.

 

#3 2008-03-13 10:58:46

Rascal

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-08
Posty: 24
Punktów :   

Re: Jak podzielić internet ze Sferii?

Ogólnie to lipa z tym podzieleniem Routery są ale mało dostępne i drogie.... Jeżeli chodzi o rozdzielenie tego kablem, to owszem da sie, ale jeden komp musi chodzić non-stop (bo musi robić za serwer). Co więcej przy takim transferze nie ma czego dzielić, a po drugie modem co jakiś czas się wiesza i rozłącza i trzeba za każdym razem znów udostępniać neta, bo na kompie (serwerze) dochodzi do rozłączenia.... Cała ta zabawa nie ma sensu...

Offline

 
Każdy ma prawo do swobodnej wypowiedzi, co gwarantuje nam Konstytucja RP

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Jastrzębia Góra hotel