SFERIA - forum

SFERIA - forum tematyczne


#1 2008-03-10 17:54:46

Rascal

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-08
Posty: 24
Punktów :   

Co zrobić, aby uzyskać optymalny transfer?

Jakie macie pomysły, aby uzyskać lepszy transfer z modemu radiowego LG (Axess.tel), dodam że mam podłączoną antenkę i za wiele to nie daje...

Offline

 

#2 2008-03-10 18:05:52

Rascal

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-08
Posty: 24
Punktów :   

Re: Co zrobić, aby uzyskać optymalny transfer?

Oto na jednych z aukcji Allegro znalazłem pewną antenkę (niby pod Sferię...) i jestem ciekaw czy ktoś z was tego używa (np. pod modem axesstel) i czy są jakieś efekty... i czy trzeba "widzieć" punkt dostępowy, bo ja mam problem, gdyż mieszkam dość nisko i jest wiele przeszkód infrastrukturalnych. Cena 160zł to nie tak mało, jak za kawał żelastwa...
http://www.procar.pl/AutoPin/Yagi20_male2.jpg

Kod:

http://www.allegro.pl/item315014220_antena_kierunkowa_do_sferii_axxesstel_sferia.html

Offline

 

#3 2008-03-10 19:21:09

arnold

Gość

Re: Co zrobić, aby uzyskać optymalny transfer?

Antena jak najbardziej pasuje. Nie jest idealnie dostrojona do pasma Sferii ale z braku innych na rynku musi wystarczyć. Najtaniej można ją kupić chyba w DIPOLU. Należy stosować jak najkrótszy kabel antenowy.
W przypadku Axesstela jest dodatkowy kłopot z przyłączeniem anteny do modemu. Nie spotkałem na rynku konektorka. Jest on jednak jak wynika z opisu aukcji dołączony w komplecie z anteną. Pewnie stąd taka cena.
Jest jednak możliwość przerobienia kabla od oryginalnej antenki dostarczanej wraz z modemem.
W praktyce anteny nie muszą się widzieć. Ustawienie wymaga jednak cierpliwości. Koniecznie trzeba wspomóc się pingowaniem w trakcie ustawiania anteny i obserwowaniem pingów.
Zamiast  anteny ATK20 można użyć ATK10 umieszczonej w paraboli. Z moich doświadczeń taki zestaw okazał się najskuteczniejszy. Z tym, że parabola powinna być chyba co najmniej 90- 100 cm.
Dodatkowa uwaga. W zasięgu mogą być np. dwa nadajniki. Wtedy należy wybierać ten, który zapewni stabilniejsze łącze. Nie musi ono być najszybsze byle dobrze działało w godzinach szczytu.
Warto pamiętać o możliwości przedłużenia kabla USB, także przy pomocy reapitera jeśli umożliwi to na lepsze efekty.

 

#4 2008-03-12 15:58:42

Rascal

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-08
Posty: 24
Punktów :   

Re: Co zrobić, aby uzyskać optymalny transfer?

ja nawet z taką anteną nie mam jak pokombinować, bo mieszkam na parterze w kamienicy... nie ma ja przymocować na dworze,  a poza tym nie ustawie jej, gdyż mam przeszkody infrastrukturalne z każdej strony...

Offline

 
Każdy ma prawo do swobodnej wypowiedzi, co gwarantuje nam Konstytucja RP

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
pomoc drogowa czarny terier rosyjski cena pokoje w Lubiatowie